• kapela na svatbu Jazz In Deck

5 tipů, jak vybrat hudbu na svatbu...

„Živá hudba je jedinečný způsob jak navodit na večírku tu správnou atmosféru!“

Blíží se váš velký svatební den? Přípravy jsou v plném proudu. Postupně si odškrtáváte seznam věcí: svatební šaty, prstýnky, dort, pozvánky. Co vám zatím chybí, je hudba. Na hostinu zvažujete živou kapelu. Jak ji vybrat, abyste se cítili skvěle vy i vaši hosti?

Bez hudby si lze svatbu představit jen těžko. S dobrým jídlem a pitím dotváří atmosféru oslavy vašeho sňatku. Samozřejmě, můžete uplatit známého, aby si někde v koutě postavil aparaturu a pouštěl vaše písničky. Vsadíme se ale, že mnohem víc si svatbu užijete se živou kapelou, která umí hrát, porozumí vašemu vkusu a vyjde vám vstříc s úpravou repertoáru.

Jaký žánr chcete na svatbě hrát?

Nese se vaše svatba v určitém duchu? Zvolte podle toho i svou svatební kapelu. Dnes například znovu vzrůstá obliba jazzu a swingu. Zpravidla je šmrncnutý některým jiným hudebním stylem, například latino. Lidé si tak na svatbě s radostí zabroukají některé známé hity a s ještě větší radostí si na ně zatančí.

Playlist hudby na svatební oslavě

Kapela, která vám bude na svatbě hrát, by vám měla vyjít vstříc při výběru písniček, které chcete zahrát. Zvlášť váš první novomanželský tanec by měl být rozhodně ve vaší režii. Vybírejte proto kapelu i podle ochoty upravit playlist podle vašeho přání.

Cena živé kapely na svatbě

Ačkoli je to váš velký den, máte limitovaný rozpočet a počítáte proto, na kolik vás hraní živé kapely na svatbě vyjde. Záleží na celé řadě okolností: jak dlouho bude živá hudba hrát, kde se svatba koná, kolik členů kapela má. Poptejte proto ceny a srovnávejte.

Recenze svatební kapely

Při výběru hudby na svatbu většinou nemáte možnost si kapelu poslechnout naživo (pokud samozřejmě nechodíte na její koncerty nebo vás její styl neoslovil na svatbě kamarádky). Proto pročítejte recenze a ptejte se známých.

Sympatie

Co si budeme povídat, je to vaše svatba a členové kapely, která bude na oslavě hrát, se tak trochu stanou její součástí. Měli by vám být sympatičtí. Proto si pročtěte jejich webové stránky, prohlédněte fotky a setkejte se s nimi osobně, nebo si alespoň zavolejte.

Facebook Tweets