• kapela na svatbu Jazz In Deck

BACH NEBO BIGBEAT ANEB JAK VYČAROVAT
TU SPRÁVNOU ATMOSFÉRU?

Ve svatební den musí být všechno perfektní. Jenže ne vždycky jde vše jako na drátkách, mohou se objevit hluchá místa, prostoje, čekání na babičku, čekání na dort, čekání na Godota…

Ideálním zaplněním a zpříjemněním takových nevyhnutelných momentů je hudba. Vhodně zvolený žánr i obsazení tělesa je tím nejdůležitějším. V první řadě je váš osobní hudební vkus. Nestárnoucí jistotou je klasická hudba v podání klavírního sólisty, smyčcového kvarteta, nebo komorních uskupení – jako třeba příjemné duo harfa & zobcová flétna. Pak mohou obřad decentně podkreslovat zvuky starých mistrů Bacha, Mozarta nebo třeba Dvořáka.

Větším zpestřením mohou být menší uskupení hrající převážně na akustické nástroje s jemným přizvučením. Jedná se obvykle o repertoár jazzových standardů a evergreenů, latino rytmů nebo popovějších melodií.

Na takovou hudbu si zatančí s chutí starší rodinný příslušník, ale i mladší generace. Obzvlášť na následné posvatební veselici se mnozí chtějí pořádně odvázat. V takovém případě je ideální volbou početnější kapela s hlučnějším zvukovým aparátem. Oblíbené bývají nejrůznější big bandy a revivalové skupiny, které převážně na klávesovém základu hrají jeden nestárnoucí hit za druhým. Výběr je téměř nekonečný. Záleží skutečně jen na vás, zda dáte přednost písničkám od ABBA, Queen, Olympic, Beatles nebo třeba Lucie. Někteří kapelníci jsou v pokročilých hodinách dokonce svolní k propůjčení mikrofonu na karaoke! Je určitě důležité myslet i na nejstarší členy rodiny a svatebního veselí. Nezapomínejte však, že bavit byste se měli především vy, novomanželé!

Správný výběr hudby pak bude znamenat, že si už navždy budete říkat: “Pamatuješ, tuhle písničku nám hráli na svatbě!”

Facebook Tweets