• kapela na svatbu Jazz In Deck

Kapela na svatbu nebo DJ?

„Živá hudba je jedinečný způsob jak navodit na večírku tu správnou atmosféru!“

Atmosféru na vaší svatbě bezpochyby dokreslí hudba. Pravděpodobně si už dopředu tvoříte playlist – seznam písní, které chcete na své svatební oslavě slyšet nebo minimálně padla otázka, jakou skladbu si necháme zahrát pro první tanec? Živá kapela nebo DJ?

Jako vše, má i volba jednoho nebo druhého řešení své výhody a nevýhody. Dilema, zda na svatbu pozvat živou kapelu nebo DJe řeší snad každá nevěsta (a s ní často také ženich). Diskuze neberou konce. Pojďme se na to podívat hned z několika stránek.

DJ pustí, co chcete, kapela to zahraje

Záleží na charakteru svatby. Pokud plánujete zahradní party u vás doma a limituje vás rozpočet, je asi lepší domluvit se s kamarádem, který bude obsluhovat aparaturu a pouštět písničky, jež jste společně vybrali. Profesionální DJ je pochopitelně víc, než jen „obsluha kazeťáku“ – umí mixovat, pobavit publikum, rozproudit zábavu.

Živá kapela je mnohem osobnější, než písničky pouštěné z anonymní aparatury. Kapelník písně uvádí, dokáže povzbudit hosty k tanci. Živá hudba na svatbě má své neopakovatelné kouzlo a působí luxusnějším dojmem. DJ sice zahraje vše, na co si vzpomenete, ale chybí zde ono hřejivé kouzlo, které s sebou živá kapela přinese.

živá hudba na svatbu v podání kapely Jazz In Deck

Samozřejmě, také s kapelou se můžete dohodnout na seznamu písní, které vám zahrají. Ochota vyjít vstříc vašemu playlistu může být dokonce jedním z kritérií výběru kapely na svatbu.

Živá hudba místo diskotéky

Živá kapela, hudba hraná naživo právě v ten daný moment má své neopakovatelné kouzlo. Dotváří atmosféru, která je na svatbě důležitá. Vaši hosté si budou pamatovat především emoce. Navíc živá kapela na svatební oslavě pozvedne úroveň vaší svatby hned o několik příček. Sebelepší DJ nepřinese nic mimořádného – jen vám pustí písničky jiných interpretů.

Možná si říkáte, že kapela na svatbě potřebuje přestávky. Ano, hudebníci nedokážou hrát v kuse. Krátké přestávky jsou ale žádoucí i pro hosty – mají čas si popovídat, občerstvit se. DJ bude písničky pouštět nepřetržitě, což se na první pohled může jevit jako výhoda, ale ve skutečnosti je to spíš únavné.

Navíc, živá kapela má charisma, na které budou vaši svatebčané vzpomínat ještě po letech. Opravdu si myslíte, že si stejně dobře zapamatují toho týpka, co pouštěl v koutě restaurace písničky? u kapelu, která je osvědčená. Pomůžou vám například recenze nebo doporučení známých.

kapela Jazz In Deck na večírku v River Cafe

Facebook Tweets